Sold
Shan Tsui Court Tsui Pui House (block A)FLOOR 21FLAT 2
Registration Number:18100900670087
|Transaction Date:24/09/2018
PRN:A2637604
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VincentLeung梁國恩
ACCOUNT DIRECTOR(S-396514)
PRICE
$5.2 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $13,922 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $11,111 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 24/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road