Sold
Shan Tsui Court Tsui Pui House (block A)FLOOR 25FLAT 6
Registration Number:10011501760172
|Transaction Date:04/01/2010
PRN:B9073281
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$1.38 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $3,695 /sq.ft.
Gross Area
468sq.ft.
Buy $2,949 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 04/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road