Sold
Shan Tsui Court Tsui Pik House (block D)FLOOR 27FLAT 8
Registration Number:11040100680043
|Transaction Date:21/03/2011
PRN:A2642613
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$2.29 M
Saleable Area
379sq.ft.
Buy $6,044 /sq.ft.
Gross Area
474sq.ft.
Buy $4,831 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 21/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-03-1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
896
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
200 Tai Tam Road