Sold
Tsui Man CourtFLOOR 14FLAT B
Registration Number:09101501770060
|Transaction Date:18/09/2009
PRN:A2930783
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JasonYeung楊卓文
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-573921)
PRICE
$9.2 M
Saleable Area
929sq.ft.
Buy $9,904 /sq.ft.
Gross Area
1,068sq.ft.
Buy $8,614 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 18/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
115
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
76 Village Road