Sold
Tsuen Wan Garden Merry Court (block C)FLOOR 15FLAT 5
Registration Number:24061200440019
|Transaction Date:03/06/2024
PRN:B8261799
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/10
PRICE
$4.15 M
Saleable Area
347sq.ft.
Buy $11,973 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $9,540 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 03/06/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1980-09-1982-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
464
Walking toTai Wo HauStation
8 Min(s)
Address/ Area
12-18 Texaco Road