Sold
Tsuen Fung CentreFLOOR 6FLAT G
Registration Number:17032100400039
|Transaction Date:17/03/2017
PRN:A7391989
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
PRICE
$5.99 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $12,150 /sq.ft.
Gross Area
666sq.ft.
Buy $8,994 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 17/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
138-168 Sai Lau Kok Road