Sold
Tsuen Fung CentreFLOOR 15FLAT H
Registration Number:18041200350021
|Transaction Date:29/03/2018
PRN:A7392063
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RachelLeung梁雅晴
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-465450)
Sold

1/3
PRICE
$6.98 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $14,158 /sq.ft.
Gross Area
666sq.ft.
Buy $10,480 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 29/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
138-168 Sai Lau Kok Road