Sold
Tsuen Fung CentreFLOOR 11FLAT H
Registration Number:14010900390013
|Transaction Date:11/12/2013
PRN:A7392033
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

1/3
PRICE
$4 M
Saleable Area
493sq.ft.
Buy $8,114 /sq.ft.
Gross Area
666sq.ft.
Buy $6,006 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 11/12/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
216
Walking toTsuen WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
138-168 Sai Lau Kok Road