Sold
Trafalgar CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:07923243
|Transaction Date:05/11/1999
PRN:B3698045
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EliseKwan關少芳
ACCOUNT DIRECTOR(S-100431)
Sold

1/3
PRICE
$18.75 M
Saleable Area
2,465sq.ft.
Buy $7,607 /sq.ft.
Gross Area
3,008sq.ft.
Buy $6,233 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 05/11/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
60
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
70 Tai Hang Road