Sold
Kwai Sing Centre Tower AFLOOR 13FLAT 1
Registration Number:16100301100146
|Transaction Date:15/09/2016
PRN:B7941733
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlanSzeto司徒俊傑
ASSOCIATE MARKETING DIRECTOR(S-459399)
Sold

1/3
PRICE
$4.5 M
Saleable Area
518sq.ft.
Buy $8,691 /sq.ft.
Gross Area
647sq.ft.
Buy $6,955 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 15/09/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
384
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1-3 Wo Yi Hop Road