Sold
K. City Tower 9FLOOR 2FLAT B
Registration Number:21011101470022
|Transaction Date:10/12/2020
PRN:D3616113
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

1/13
PRICE
$9.43 M
Saleable Area
447sq.ft.
Buy $21,110 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 10/12/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
900
Walking toKai TakStation
12 Min(s)
Address/ Area
7 Muk Ning Street