Sold
K. City Tower 9FLOOR 35FLAT E
Registration Number:24122401850087
|Transaction Date:13/12/2024
PRN:D3617820
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Sold

13/22
PRICE
$12.5 M
Saleable Area
632sq.ft.
Buy $19,783 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 13/12/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
900
Walking toKai TakStation
12 Min(s)
Address/ Area
7 Muk Ning Street