Sold
Parc City Tower 8FLOOR 16FLAT C
Registration Number:20100800380145
|Transaction Date:17/09/2020
PRN:D3854968
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/5
PRICE
$8.48 M
Saleable Area
469sq.ft.
Buy $18,069 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 17/09/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
953
Walking toTsuen Wan WestStation
3 Min(s)
Address/ Area
98 Tai Ho Road