Sold
Lakeside Garden Tower 8FLOOR 3FLAT C
Registration Number:12033002730043
|Transaction Date:09/03/2012
Land Registry
FLAT FOR SALE SCHEME

AnnNg吳麗賢
ACCOUNT DIRECTOR(E-445007)
Sold

1/1
PRICE
$2.75 M
Saleable Area
448sq.ft.
Buy $6,141 /sq.ft.
Gross Area
587sq.ft.
Buy $4,685 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 09/03/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-06-1997-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
792
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Chui Tong Road