Sold
One Homantin Tower 7FLOOR 6FLAT C
Registration Number:17011002590082
|Transaction Date:28/12/2016
PRN:D3289484
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngusNg伍志偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-069944)
Sold

1/10
PRICE
$8.63 M
Saleable Area
406sq.ft.
Buy $21,279 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 28/12/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
561
Walking toHo Man TinStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Sheung Foo Street