Sold
The Austin Tower 5aFLOOR 15FLAT E
Registration Number:18040301900019
|Transaction Date:16/03/2018
PRN:D2509597
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GregCheng鄭嘉力
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-497144)
Sold

1/4
PRICE
$17.38 M
Saleable Area
661sq.ft.
Buy $26,297 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 16/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
576
Walking toAustinStation
1 Min(s)
Address/ Area
8 Wui Cheung Road