Sold
Goodview Garden Tower 4FLOOR 33FLAT 4
Registration Number:19081502390173
|Transaction Date:17/07/2019
PRN:A9952284
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
Sold

1/1
PRICE
$5.05 M
Saleable Area
341sq.ft.
Buy $14,800 /sq.ft.
Gross Area
489sq.ft.
Buy $10,327 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 17/07/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,280
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Hoi Chu Road