Sold
Goodview Garden Tower 4FLOOR 3FLAT 4
Registration Number:16071102170056
|Transaction Date:21/06/2016
PRN:A9952256
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$2.68 M
Saleable Area
341sq.ft.
Buy $7,854 /sq.ft.
Gross Area
489sq.ft.
Buy $5,481 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 21/06/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,280
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Hoi Chu Road