Leased
The Henley Phase 3 The Henley Iii Tower 3bMedium Floor ZoneFLAT E
Transaction Date:31/01/2026
PRN:D5154385
Ricacorp/Holdings
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
Leased

1/8
PRICE
$15,200
Saleable Area
238sq.ft.
Rent $64 /sq.ft.
Building Age
4 Years
Transaction Date: 31/01/2026
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2021-10
No. of Phases
3 Phase(s)
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
1,184
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Muk Tai Street