Sold
The Henley Phase 3 The Henley Iii Tower 3bFLOOR 12FLAT A
Registration Number:25111000510024
|Transaction Date:16/10/2025
PRN:D5153625
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/8
PRICE
$23.76 M
Saleable Area
777sq.ft.
Buy $30,568 /sq.ft.
Building Age
4 Years
Transaction Date: 16/10/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2021-10
No. of Phases
3 Phase(s)
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
1,184
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Muk Tai Street