Sold
Robinson Heights Tower 3FLOOR 9FLAT F
Registration Number:10080900330086
|Transaction Date:22/07/2010
PRN:A1989103
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/4
PRICE
$10.57 M
Saleable Area
823sq.ft.
Buy $12,834 /sq.ft.
Gross Area
967sq.ft.
Buy $10,929 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 22/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
484
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Robinson Road