Sold
K. City Tower 3FLOOR 1FLAT B
Registration Number:17111601920048
|Transaction Date:09/11/2017
PRN:D3613009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
Sold

1/13
PRICE
$8.76 M
Saleable Area
337sq.ft.
Buy $26,000 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 09/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2018-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
900
Walking toKai TakStation
12 Min(s)
Address/ Area
7 Muk Ning Street