Sold
Carmen's Garden Tower 3FLOOR 3FLAT B
Registration Number:08054840
|Transaction Date:24/02/2000
PRN:A3971670
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennyWong黃健儒
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-491069)
PRICE
$12.6 M
Saleable Area
1,057sq.ft.
Buy $11,920 /sq.ft.
Gross Area
1,336sq.ft.
Buy $9,431 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 24/02/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
190
Walking toJordanStation
2 Min(s)
Address/ Area
9 Cox's Road