Sold
Grand Victoria Phase 2 Tower 3 (3a)FLOOR 11FLAT D
Registration Number:25042502040228
|Transaction Date:10/04/2025
PRN:D5051648
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ChrisLam林思朗
ACCOUNT DIRECTOR(E-322299)
Sold

1/36
PRICE
$17.9 M
Saleable Area
790sq.ft.
Buy $22,656 /sq.ft.
Building Age
3 Years
Transaction Date: 10/04/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2022-11-2023-01
No. of Phases
3 Phase(s)
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
1,437
Walking toNam CheongStation
7 Min(s)
Address/ Area
6-8 Lai Ying Street
Developer
SEA GROUP/SINO/WHEELOCK/K.WAH/SHIMAO GROUP
Other Facilities
-