Sold
Savannah Tower 2aFLOOR 6FLAT E
Registration Number:20031301600209
|Transaction Date:05/03/2020
PRN:D3337903
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MarkHung洪盈嶺
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-206292)
Sold

1/7
PRICE
$6.03 M
Saleable Area
310sq.ft.
Buy $19,451 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 05/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
804
Walking toTseung Kwan OStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Chi Shin Street