Sold
One Victoria Tower 2aFLOOR 36FLAT F
Registration Number:24041801880046
|Transaction Date:08/04/2024
PRN:D5142751
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyHu胡琴鳳
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-290367)
PRICE
$9.4 M
Saleable Area
445sq.ft.
Buy $21,126 /sq.ft.
Building Age
3 Years
Transaction Date: 08/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2022-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,059
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
21 Shing Fung Road