Sold
No. 63 Pok Fu Lam Road Tower 2 (emerald House)FLOOR 16FLAT B
Registration Number:24011800290026
|Transaction Date:10/01/2024
PRN:D3813699
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/5
PRICE
$7.5 M
Saleable Area
310sq.ft.
Buy $24,193 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 10/01/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
332
Walking toHKUStation
5 Min(s)
Address/ Area
63 Pok Fu Lam Road