Sold
Tsing Yung Terrace Tower 2FLOOR 16FLAT C
Registration Number:00855423
|Transaction Date:20/07/1998
PRN:B0385585
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTang鄧嘉麗
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-560233)
PRICE
$3.51 M
Saleable Area
950sq.ft.
Buy $3,693 /sq.ft.
Gross Area
1,246sq.ft.
Buy $2,817 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 20/07/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
236
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Tsing Yung Street