Sold
The Spectra Tower 2FLOOR 20FLAT B
Registration Number:20051101570040
|Transaction Date:27/04/2020
PRN:D3297742
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

5/15
PRICE
$4.63 M
Saleable Area
246sq.ft.
Buy $18,783 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 27/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
912
Walking toLong PingStation
1 Min(s)
Address/ Area
8 Kwong Yip Street