Sold
The Cavaridge Tower 2FLOOR 11FLAT D
Registration Number:21071901480028
|Transaction Date:02/07/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

WilsonLee李英偉
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-056062)
Sold

1/11
PRICE
$48.3 M
Saleable Area
1,792sq.ft.
Buy $26,953 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 02/07/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
58 Block(s)
Total Units
104
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Lai Ping Road