Sold
Savannah Tower 2FLOOR 17FLAT D
Registration Number:20051300860212
|Transaction Date:05/05/2020
PRN:D3336807
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MarkHung洪盈嶺
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-206292)
PRICE
$9.29 M
Saleable Area
512sq.ft.
Buy $18,132 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 05/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
804
Walking toTseung Kwan OStation
8 Min(s)
Address/ Area
3 Chi Shin Street