Sold
Residence 88 Tower 2FLOOR 19FLAT D
Registration Number:25120502340126
|Transaction Date:11/11/2025
PRN:D2327561
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IkiTam譚詠雯
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-486030)
Sold

1/2
PRICE
$5.57 M
Saleable Area
519sq.ft.
Buy $10,736 /sq.ft.
Gross Area
671sq.ft.
Buy $8,301 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 11/11/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
352
Walking toYuen LongStation
11 Min(s)
Address/ Area
88 Fung Cheung Road