Sold
One Kai Tak I Tower 2FLOOR 20FLAT F
Registration Number:22012701170149
|Transaction Date:07/01/2022
PRN:D3426089
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BenTang湯遠輝
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455609)
Sold

2/17
PRICE
$11.35 M
Saleable Area
507sq.ft.
Buy $22,387 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 07/01/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-05-2017-06
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
17 Block(s)
Total Units
1,169
Walking toKai TakStation
11 Min(s)