Sold
Mont Vert Phase 2 Tower 2High Floor ZoneFLAT G
Transaction Date:13/06/2025
Ricacorp/Holdings
PRIVATE RESIDENTIAL

IdyChan陳詠欣
PROPERTY CONSULTANT(S-695351)
PRICE
$6.13 M
Saleable Area
734sq.ft.
Buy $8,348 /sq.ft.
Building Age
11 Years
Transaction Date: 13/06/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2014-02-2015-04
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
8 Block(s)
Total Units
1,350
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Fung Yuen Road