Sold
Lyttelton Garden Tower 2FLOOR 23FLAT B
Registration Number:11052702350063
|Transaction Date:03/05/2011
PRN:B8440243
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/3
PRICE
$14.65 M
Saleable Area
867sq.ft.
Buy $16,907 /sq.ft.
Gross Area
1,135sq.ft.
Buy $12,907 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 03/05/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-05-1993-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
126
Walking toSai Ying PunStation
6 Min(s)
Address/ Area
29 Lyttelton Road