Sold
Kwong Fung Terrace Tower 2FLOOR 13FLAT C
Registration Number:06050402330015
|Transaction Date:18/04/2006
PRN:B8472333
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/2
PRICE
$2.65 M
Saleable Area
518sq.ft.
Buy $5,118 /sq.ft.
Gross Area
654sq.ft.
Buy $4,052 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 18/04/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street