Sold
Kwong Fung Terrace Tower 2FLOOR 4FLAT A
Registration Number:19112600490098
|Transaction Date:13/11/2019
PRN:B5789911
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/11
PRICE
$8.25 M
Saleable Area
450sq.ft.
Buy $18,336 /sq.ft.
Gross Area
566sq.ft.
Buy $14,576 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 13/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street