Sold
Kwong Fung Terrace Tower 2FLOOR 34FLAT E
Registration Number:08011000520036
|Transaction Date:03/01/2008
PRN:B6403711
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $7,742 /sq.ft.
Gross Area
604sq.ft.
Buy $5,960 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 03/01/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street