Sold
Kwong Fung Terrace Tower 2FLOOR 26FLAT C
Registration Number:18092702140027
|Transaction Date:06/09/2018
PRN:A2766446
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$9.5 M
Saleable Area
518sq.ft.
Buy $18,349 /sq.ft.
Gross Area
654sq.ft.
Buy $14,526 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 06/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street