Sold
Kwong Fung Terrace Tower 2FLOOR 27FLAT B
Registration Number:24111901600078
|Transaction Date:18/11/2024
PRN:A2766213
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

9/22
PRICE
$6.8 M
Saleable Area
431sq.ft.
Buy $15,793 /sq.ft.
Gross Area
573sq.ft.
Buy $11,867 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 18/11/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
320
Walking toHKUStation
3 Min(s)
Address/ Area
163 Third Street