Sold
Hong Tak Gardens Tower 2FLOOR 16FLAT A
Registration Number:17071700330078
|Transaction Date:21/06/2017
PRN:B0138688
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$4.2 M
Saleable Area
415sq.ft.
Buy $10,109 /sq.ft.
Gross Area
546sq.ft.
Buy $7,692 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 21/06/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
708
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Shek Pai Tau Road