Sold
Hillville Terrace Tower 2FLOOR 27FLAT B
Registration Number:17020900390054
|Transaction Date:03/02/2017
PRN:A6575856
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$9.6 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $14,067 /sq.ft.
Gross Area
941sq.ft.
Buy $10,202 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 03/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12-1999-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
86
Walking toTo Kwa WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Tin Kwong Road