Sold
Hillville Terrace Tower 2FLOOR 26FLAT B
Registration Number:09123100970019
|Transaction Date:15/12/2009
PRN:B4199130
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
PRICE
$5.2 M
Saleable Area
682sq.ft.
Buy $7,620 /sq.ft.
Gross Area
941sq.ft.
Buy $5,526 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 15/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12-1999-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
86
Walking toTo Kwa WanStation
3 Min(s)
Address/ Area
28 Tin Kwong Road