Sold
Goodview Garden Tower 2FLOOR 33FLAT 3
Registration Number:21052000120024
|Transaction Date:14/05/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
Sold

1/1
PRICE
$5.4 M
Saleable Area
391sq.ft.
Buy $13,820 /sq.ft.
Gross Area
557sq.ft.
Buy $9,695 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 14/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,280
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
7 Hoi Chu Road