Sold
Goodrich Garden Tower 2FLOOR 3FLAT D
Registration Number:21061102370591
|Transaction Date:28/05/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LamLeung梁連妹
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-046684)
PRICE
$5.6 M
Saleable Area
513sq.ft.
Buy $10,907 /sq.ft.
Gross Area
707sq.ft.
Buy $7,921 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 28/05/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
600
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
9 Leung Tak Street