Sold
Altissimo Tower 2FLOOR 9FLAT G
Registration Number:22052600260172
|Transaction Date:16/05/2022
PRN:D4350022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EvaLui呂綺華
ACCOUNT DIRECTOR(S-424357)
Sold

9/12
PRICE
$8.95 M
Saleable Area
473sq.ft.
Buy $18,940 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 16/05/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
22 Block(s)
Total Units
547
Walking toWu Kai ShaStation
11 Min(s)
Address/ Area
11 Yiu Sha Road
Developer
WANG ON GROUP/CHINA STATE CON. INT'L/COUNTRY GARDEN
Other Facilities
-