Sold
Mount Regency Phase 1 Tower 1bFLOOR 9FLAT B
Registration Number:20112502060013
|Transaction Date:17/11/2020
PRN:D4117435
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KoraChu朱幸雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-481790)
PRICE
$5.26 M
Saleable Area
306sq.ft.
Buy $17,186 /sq.ft.
Building Age
6 Years
Transaction Date: 17/11/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2020-01-2020-03
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
1,017
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 King Sau Lane