Sold
The Parkside Tower 1aFLOOR 21FLAT E
Registration Number:18020902260010
|Transaction Date:05/02/2018
PRN:D2832108
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DickyWong王健鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-662807)
Sold

1/3
PRICE
$9.35 M
Saleable Area
560sq.ft.
Buy $16,705 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 05/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
591
Walking toTseung Kwan OStation
5 Min(s)
Address/ Area
18 Tong Chun Street