Sold
Grand Yoho Phase 1 Tower 10FLOOR 29FLAT G
Registration Number:23040401040010
|Transaction Date:21/03/2023
PRN:D3439689
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

5/18
PRICE
$11.8 M
Saleable Area
710sq.ft.
Buy $16,610 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 21/03/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-11-2017-02
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
1,954
Walking toYuen LongStation
1 Min(s)
Address/ Area
9 Long Yat Road