Sold
The Spectra Tower 1FLOOR 17FLAT A
Registration Number:20051801420086
|Transaction Date:08/05/2020
PRN:D3295073
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

3/8
PRICE
$7.37 M
Saleable Area
499sq.ft.
Buy $14,752 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 08/05/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
912
Walking toLong PingStation
1 Min(s)
Address/ Area
8 Kwong Yip Street